نمایشگاه پوستر مفهومی، عکس و کاریکاتور «تصویر پایداری» به‌مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده است.
17575
هدف از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن گوشه‌ای از جان‌فشانی‌ها و ایثار رزمندگان اسلام است و برای آشنایی نسل جوان با کسانی که اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون شهادت آن‌هاست، برپا شده است.
آشتیانی – رییس فرهنگسرای خاوران – درباره‌ی برپایی این نمایشگاه، گفت: این هفته فرصت مغتنمی است تا رشادت‌ها و فداکاری‌های آزادگان، رزمندگان، جانبازان و شهدای هشت سال دفاع مقدس برای مردم تبیین شود. باید همه مسؤولان دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌هایی را در تبیین ابعاد مختلف این دوران به مناسبت گرامیداشت سی و پنجمین سالروز دفاع مقدس برگزار کنند تا نسل امروز بیشتر با این رشادت‌ها آشنا شوند.
نمایشگاه «تصویر پایداری» شامل ۷۰ اثر ۷۰*۵۰ است که با مشارکت خانه شهید شهرداری منطقه ۱۵ و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برگزار شده است. در این نمایشگاه مراسم نشستی با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران منطقه ۱۵ برگزار می‌شود که به نوبت از خانواده شهدا تجلیل خواهد شد.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۳۱ شهریور تا ۱۵ مهرماه هر روز (به جز ایام تعطیل) از ساعت ٩ تا ١٨ به نگارخانه فرهنگسرای «خاوران» به نشانی میدان خراسان، خیابان خاوران، فرهنگسرای خاوران کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۰۱۵۴۲۳ بگیرند.
بازسازی سال‌های جنگ در «جبهه در همین نزدیکی»
در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس نمایشگاه «جبهه در همین نزدیکی» در فرهنگسرای خاوران افتتاح می‌شود.
به گزارش ایسنا، این نمایشگاه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا از ۳۱ شهریور افتتاح و به مدت هفت روز پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
آشتیانی – رییس فرهنگسرای خاوران – درباره‌ی این نمایشگاه، گفت: سازماندهی،‌ تجهیز،‌ صبحگانه، ‌آموزش،‌ اعزام،‌ عبور از معبر، خط مقدم و فتح خاکریز دشمن از جمله قسمت‌های داخلی این نمایشگاه است. این نمایشگاه در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع با برپایی ۲۰ چادر جنگی به منظور اسکان و اقامت خانواده‌های مراجعه‌کننده، ‌هفت غرفه فرهنگ،‌ بیمارستان صحرایی و بازسازی پلان‌های مختلف دفاع مقدس طراحی شده و شهروندان پس از گردان‌بندی در تمام مراحل پیش‌بینی‌شده جبهه، شامل تیراندازی، ‌انفجار و … شرکت می‌کنند.
وی با اشاره به این‌که این نمایشگاه با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوانان با سختی‌های دوران دفاع مقدس برپا شده است، گفت: این نمایشگاه روزانه پنج سانس (دو سانس پیش از ظهر،‌ دو سانس بعدازظهر و یک سانس بعد از نماز مغرب) دارد و در هر سانس با ظرفیت ۲۰۰ نفر اجرای برنامه خواهد داشت. برنامه‌ها به‌گونه‌ای پیش‌بینی شده که تمام اقشار مردم بتوانند از آن بهره‌مند شوند.
او ادامه داد: هر سال همزمان با هفته دفاع مقدس، فرهنگسرای خاوران با مشارکت شهرداری منطقه ۱۵،‌ ناحیه مقاومت بسیج مالک‌اشتر با هدف زنده‌ نگه‌ داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تشکیل و ویژه‌برنامه‌هایی را اجرا می‌کند. در هر سانس، ۵۰ نیروی عملیاتی به‌عنوان بازیگر همراه شهروندان در برنامه‌ها حضور دارند و عملیات پیش‌بینی‌شده را هدایت می‌کنند.