هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران اول مهرماه با حضور جمعی از مدیران شهری و هنرمندان از ساعت ۱۱ صبح در برج میلاد آغاز می‌شود.

17590

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران اول تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۴ در سه بخش کارگاه سنگ، کارگاه آهن و بخش نمایشگاهی آثار به ریاست دکتر عیسی علیزاده و به دبیری سید مجتبی موسوی برگزار خواهد شد.
این رویداد هنری با شورای سیاست‌گذاری متشکل از سعید شهلاپور، سیدمجتبی موسوی، کامبیز صبری، سهند حسامیان و مجید حقیقی از سال گذشته برنامه‌ریزی شد و بر همین اساس ۳۱۷ هنرمند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کردند که از این میان ۱۳۸ هنرمند ایرانی و ۱۳۸ هنرمند خارجی از ۴۲ کشور برای حضور در بخش اصلی این سمپوزیوم اعلام آمادگی کردند.
همچنین ۴۱ دانشجو رشته مجسمه‌سازی کشور نیز درخواست حضور در بخش دانشجویی سمپوزیوم مجسمه سازی تهران را به دبیرخانه این رویداد هنری ارائه دادند.
از میان آثار ارسال شده به دبیرخانه هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران؛ شورای انتخاب آثار متشکل از مرتضی نعمت الهی، کامبیز صبری، بهداد لاهوتی، محمدرضاخلجی و مجید حقیقی؛ ۱۴ هنرمند را برای حضور درکارگاه سنگ انتخاب کردند که ۵ هنرمند ایرانی و ۹ هنرمند خارجی از کشورهای تایوان، صربستان، بلغارستان، یونان، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، بلاروس و آلبانی هستند.
بر همین اساس در بخش کارگاه آهن، ۹ اثر انتخاب شد که ۴ هنرمند ایرانی و ۵ هنرمند خارجی از کشورهای پرتغال، روسیه، رومانی، صربستان و پرو هستند. در بخش دانشجویی نیز ۱۰ هنرمند در کارگاه سنگ هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران به ارائه آثار خود خواهند پرداخت.
این هنرمندان از امروز اول مهرماه ساخت آثار خود را در محوطه برج میلاد آغاز خواهند کرد و تا ۲۴ مهرماه ۳۳ مجسمه را با نتریال‌های سنگ و آهن برای شهر تهران خواهند ساخت. بر همین اساس عموم علاقمندان می‌تواند به صورت رایگان همه روزه با حضور در سایت سمپوزیوم از مراحل ساخت این مجسمه‌ها دیدن کنند.